Solarventi - Vzdušné solární panely

Větrání
pokaždé, když zasvítí slunce, zajistí SolarVenti proudění čerstvého venkovního vzduchu do Vašeho domu, chaty či chalupy.

Odvlhčování
vzduch, který je vháněný dovnitř, vytlačuje různými netěsnostmi nebo jinou ventilací vlhkost z domu.

Temperování
vzduch je temperovaný až o 40 °C oproti venkovní teplotě. Výrazně tak ušetříte za vytápění.

solarventi-obr-bez-el

Vzdušný solární panel

Odstraňuje vlhkost, plíseň a špatný vzduch z chalup, domů, sklepů, garáží a jiných míst, ve kterých je třeba udržovat suché a svěží klima.

solarventi_1Funkce
Při každém slunečním svitu se ventilátor spustí díky solární buňce. Čerstvý vzduch z venku se nasaje do panelu přes perforovanou zadní stranu. Uvnitř panelu se vzduch zahřeje a je následně vháněný přetlakem do domu, chalupy aj. Zajistí tak cirkulaci vzduchu uvnitř domu, zamezí usazování vlhkosti a vytlačí vlhký a použitý vzduch ven. Ventilátor má kapacitu 15-150 m3/hodinu a vzduch se zahřívá na 10°- 40°C oproti venkovní teplotě. Kapacita a teplotní zvýšení jsou závislé na velikosti SolarVenti. Ventilátor i solární buňka jsou zabudovány uvnitř SolarVenti, který Vám nabízí jednoduchý, efektivní a bezplatný provoz.

Konstrukce
Rám je vyroben z eloxovaného hliníku. Krycí vrstvou je jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát. Mnoho malých otvorů na zadní straně, kterými se vzduch nasává, funguje také jako primární filtr. Sekundárně se vzduch fi ltruje skrze černou fi lcovou podložku. Takto složená zadní strana zamezuje úniku tepla, když je přístroj zapnutý a vzduch je v pohybu. Její výhodou je i možnost samoochlazování v době, kdy je ventilátor vypnutý a ohřátý vzduch může proudit opět ven.

 

Umístění
SolarVenti je možné umístit na zeď nebo pomocí střešní sady na střechu. Na zeď lze panel umístit svisle nebo i vodorovně. Nejdůležitější je ho umístit co nejvíce na jižní stranu. Pozornost je třeba věnovat stromům, stavbám či jiným překážkám, které by mohly stínit v zimě při nižším postavení slunce. V létě naopak delšímu přesahu střechy, který mnohdy vrhá stín dolu na zeď. Na schématu vpravo je znázorněno, jakou lze očekávat ztrátu výkonu při umístění panelu jinam než na jih. Neoptimální umístění lze však mnohdy kompenzovat větší velikostí panelu.

Montáž
Systém je připraven k okamžitému provozu a dodává se standardně s kompletní sadou pro montáž na zeď včetně podrobného montážního návodu. Zručný kutil je schopný si montáž provést sám. Montáž Vám však můžeme zajistit i my.

Při montáži na zeď je vzduch do místnosti veden hliníkovou fl exibilní trubkou, zakončenou uvnitř bílým talířovým ventilem. U střešní montáže je třeba trubku kvůli tepelným ztrátám odizolovat, vše další potřebné k střešní montáži obsahuje střešní sada – průchodku, stativy k odklonění panelu, šrouby, podložky atd.

solarventi_2

Technické údaje

solarventi_3

Regulátor a vypínač
SolarVenti panely jsou tenkým kabelem připojené buď k vypínači nebo k regulátoru. Je vhodné je umístit uvnitř domu na zdi poblíž bílého talířového ventilu. Pomocí vypínače lze panel pouze vypnout. Regulátor obsahuje více funkcí: možnost regulace rychlosti otáček ventilátoru a termostatickou funkci, která zabraňuje přehřátí vzduchu uvnitř místnosti. Jakmile je dosažena max. požadovaná teplota, vypne se ventilátor a panel se začne samoochlazovat. Pokud se sníží otáčky ventilátoru, zvýší se teplota vpouštěného vzduchu.

solarventi_4